SREČA, KI JO TKEMO Z BESEDAMI – DRUŠTVO ZA POMOČ V TRETJEM ŽIVLJENJSKEM OBDOBJU O DRUŽABNIŠTVU ZA MEDIJ ŽURNAL24

Delimo prispevek o neizmerni moči družabništva, ki združuje generacije, v prazničnem decembru pa nam vrača upanje v solidarnost, spleta prijateljske vezi in obuja vrednote.

Ali se res srečo da kupiti le z materialnimi dobrinami? Zagotovo ne. Starejši bolj kot vse na svetu cenijo zdravje, pogovor, druženje, toplino, varnost ter aktivnosti, ki vračajo spomine iz mladosti in oplemenitijo vsakdan.

“In kot so nam zaupale starejše osebe: “Najbolj pomembno je, da se družabniki znajo vživeti v starejše osebe, jih spodbujati in sprejemati takšne kot so, brez kakršnih koli predsodkov, se prilagoditi trenutni situaciji in nanje gledati kot na enakovredne sogovornike, ki si zaslužijo dostojanstveno obravnavo.

Celoten prispevek je dostopen na spodnji povezavi: https://www.zurnal24.si/slovenija/to-jim-je-uporabnica-dejala-tik-pred-smrtjo-415862.

Zahvaljujemo se ekipi Žurnal24, ki nas je povabila k sodelovanju v prispevku.