DRUŽABNO, RAZIGRANO IN SMELO OTVORILI PRVO DELAVNICO SKUPINSKEGA DRUŽABNIŠTVA V LETU 2023

V sredo, 4.1.2023, smo se polni pričakovanj in še trajajoče praznične vznesenosti prvič letos srečali na delavnici skupinskega družabništva v Švicariji-MGLC. Vse nas je zanimalo, kakšne novoletne zaobljube smo si zadali. Prav vsakdo izmed nas se bo prepustil toku življenja in spontanosti. Zaželeli pa smo si zvrhan koš zdravja. Ga. Milena je to podkrepila s sledečo mislijo: “Ne objokuj preteklosti, ni je več, ne skrbi za prihodnost, ni še tu, živi v sedanjosti in si jo naredi čudovito.” Prisrčna hvala za to misel.

Uglašeno smo zapeli venček ponarodelih pesmi, Drago se je s harmoniko zopet prelevil v glasbenega veseljaka. Začrtali smo smernice za letošnje dogodke, se družili in prisluhnili medgeneracijski zgodbi o dedku in vnuku. Poslovili smo se dobre volje, s skupnimi fotografijami in naukom, da si vsak izmed nas zasluži dostojanstvo ter da lahko od najmlajše generacije ponovno prevzamemo človeške vrednote, ki so dandanes že prava redkost: to so sočutje, razumevanje, solidarnost, spodbudna beseda in vljudnost.