MAJSKA DELAVNICA SKUPINSKEGA DRUŽABNIŠTVA V ŠVICARIJI

V sredo, 8.5.2024, smo se ponovno srečali v prijetnem ambientu spominskega ateljeja Stojana Batiča v Ustvarjalnem centru Švicarija. Uvodni pogovor smo pričeli optimistično ter razglabljali o številu stoletnikov v Sloveniji in pomenu vračanja k naravi. Tu smo se strinjali z mislijo Matta Haiga, ki je v svoji osebni izpovedi izpostavil, da kjerkoli že smo v tem trenutku, vedno skušajmo odkriti kaj lepega. Obraz. verz pesmi, oblake, grafit, okno. Lepota prečisti duha.

Vsem udeležencem smo predstavili okvirni program prihajajočega glasbeno-pogovornega dogodka Pomladne iskrice na krilih zimzelenih melodij, ki bo v nedeljo, 26.5.2024, ob 16. uri, v Rdeči dvorani Mestne hiše Ljubljana. Povadili smo pesem Čez Šuštarski most, s katero se bodo družabniki predstavili na omenjenem dogodku. Pesem smo interpretirali s pomočjo taktomera in verjamemo, da smo se krepko približali profesionalni izvedbi.