NOVEMBRSKA DELAVNICA SKUPINSKEGA DRUŽABNIŠTVA V ŠVICARIJI

Tokratno srečanje smo otvorili z izdelavo ličnega jesenskega aranžmaja. Buča, divji kostanj, storžki in barvito listje so bili ravno pravšnja vaja za ogrevanje. Uvodoma smo pokramljali, kakšne krompirjeve počitnice smo preživeli. V hecu smo pripomnili, da nam praznovanje noči čarovnic ni blizu, buče pa vendar le imamo radi. Vsak izmed uporabnikov je podelil tudi nekaj hudomušnih prigod pri obisku pokopališč. Nato smo pomenkovali o orehovem biskvitu, ki ga je z ljubeznijo pripravila ga. Stanka. V skupni razpravi smo že kovali načrte za zaključno in praznično decembrsko srečanje.

Uporabnica je z nami podelila tudi informacijo, da na Gorenjskem živi ogromno družin s priimkom Hafner, ki ima nemški izvor, v popačeni različici pa je bilo to nekoč poimenovanje za lončarje. Idej za prijeten pogovor nam resnično ni zmanjkalo. V drugem delu smo srečanje namenili pantomimi. In moramo reči, da nam je šlo odlično. S kretnjami smo prikazali vse od pasje ute, zobozdravniškega stola, ostrega noža, do ribolova. Kreativnost ni poznala meja.